All Posts in Category: Gündem

Prof.Dr. İskender SAYEK’in Ziyareti

Tıp eğitimi alanında Türkiye’nin çıtasını yükselten ve yeni eğitim modellerinin yaratıcısı olan Prof.Dr. İskender Sayek 14 mart Tıp Bayramı nedeniyle hastanemizi ziyaret ederek bizleri onurlandırmıştır. Hocamıza ziyaretinden dolayı çok teşekkür ederiz.

Devamını Okuyun

Sizin Hala Vaktiniz Var!

Antakya Akademi Hastanesi iş birliğinde, Defne Belediyesi, Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi ,Mustafa Kemal Tıp Öğrencileri Birliği Prof.Dr. Muhittin Temiz, Prof.Dr.Sinem Karazincir, Prof.Dr. Ali Ulvi Hakverdi,Op.Dr.Mehmet Kılıçlar,Mesreh El Emel Tiyatro Topluluğu’nun katılımıyla gerçekleşen etkinliğimize emek veren ve katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyoruz.

Devamını Okuyun

Meme Kanserinden Değil Geç Kalmaktan Kork!

Defne Kent Konseyi Kadın Meclisi ,Mustafa Kemal Tıp Öğrencileri Birliği,Antakya Akademi Hastahanesi ve Defne Belediyesi iş birliğinde, Prof.Dr.Muhittin Temiz, Prof.Dr.Sinem Karazincir, Prof.Dr. Ali Ulvi Hakverdi,Op.Dr.Mehmet Kılıçlar,Mesreh El Emel Tiyatro Topluluğu’nun katılımıyla ‘Meme Kanserinden Değil ,Geç Kalmaktan Kork’ konulu etkinlik 03 Mart cumartesi günü (yarın ) saat:11.00 de Nahırlı Sosyal Yardımlaşma Derneği’nde gerçekleştirilecektir.Bilginize sunarız

Devamını Okuyun

Çocuklarda Anlık İhmalin Faturası Büyük Olabilir.

Çocuklarda Anlık İhmalin Faturası Büyük Olabilir.

Hastanemiz Çocuk Cer. Uzm. Dr. Hakan Samsum yabancı cisimle hava yolunun tıkanmasının her yaş grubunda tehlikeli ve ölümcül sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekerek bugün sağlıkla taburcu ettiği çocuk hastasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı.

‘Hastanemize getirilen 3 yaşındaki(N.T) çocuk hastanın solunum yoluna yabancı cisim kaçması ve solunum fonksiyonlarının durması nedeniyle derhal bronkoskopi yapılarak ameliyatsız bir şekilde hayatı kurtarıldı.İşlem sonrası hastanın oksijensiz kaldığı süre göz önünde bulundurularak Çocuk Hastalıkları Uzm. Dr .Enginay Doğan ile birlikte beyin ödemi engelleyici tedavi başlandı.Hastamız yoğun tedavi sonrasında sekelsiz olarak taburcu edildi.Biz hekimler kızımızı sekelsiz olarak sağlığına kavuşturmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadık’.

Hastanemizde çocuk endoskopisi ve bronkoskopik işlemler bir ekip çalışması ve deneyimle yapılmaktadır.Sağlıkla Kalın.

Devamını Okuyun

Nefrolititomi

Hastanemiz üroloji kliniğine başvuran 54 yaşındaki erkek hasta altı aydır karın sağ yan ağrısına neden olan şikayetlerinden kurtuldu.
Üroloji Uzm.Op.Dr.Yusuf Çapar tarafından 1cm kesi ile perkutan #nefrolititomiyöntemi#ile böbrek içinde taşları kırılarak temizlendi. Hastamız 1gün sonra şifa ile taburcu oldu.#sağlık#hatay#sağlıktagüvenceniz#

Devamını Okuyun