All Posts in Category: Gündem

Zeynep Bebek “Hayata Yeniden Merhaba” Dedi.

Kızlarında kafatası şekil bozukluğunu 10 ay önce fark eden aile, gittikleri hekim tarafından ”KRANİOSİNOZTOZ” tanısı almış ve o günden beri kafa çevresinde büyümenin olmamasını ifade eden ailesi,Akademi Hastanesinde Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cer. Uzm. Doç. Dr. Ahmet Duymaza başvurmuştur. Yapılan tetkik ve görüntüleme yöntemleri sonrası,17 aylık bebeğin kafatasın da TRİGONOSEFALİ(üçgen kafa),BRAKİSEFALİ(kısa kafa),MİNİMAL PLAGİSEFALİ(çökük kafa) şeklinde kompleks bir kraniosinoztoz olgusu nedeniyle ameliyat edilmesine karar verilmiştir. Multi-disipliner bir ekiple küçük hasta 4 saat süren bir operasyon sonunda başarılı bir şekilde ameliyat edilmiştir.

     Zeynep bebeğin ailesi Doç.Dr.Ahmet Duymazın yanı sıra operasyonu birlikte gerçekleştiren Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzm. Dr. Olgun Karazincir’e , Anestezi ve Reanimasyon Uzm. Dr. Yasemin Kaya’ya, Akademi Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Salih Vurala ve tüm hastane ekibine teşekkür ederek bebekleriyle sağlıklı bir şekilde taburcu olmuşlardır.

Devamını Okuyun

“Hemşireler Günü”

Özel Antakya Akademi Hastanesi, sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez ordusu, sevgi,şefkat ve hoşgörünün simgesi olan hemşirelerimizin gününü tüm sağlık çalışanlarının katılımıyla hep birlikte kutladı.

 

Devamını Okuyun

Sağlık için Hareket Et

Özel Antakya Akademi Hastanesi,Atalya Sağlıklı Yaşam Merkezi ve Prımemall AVM işbirliğinde hazırlanan Dünya Sağlık İçin Hareket Et Gününde Cenk Nizam Kanmaz yönetiminde Zumba Flashmob Gösterisi yapıldı.

Spor ve fiziksel aktivitenin İnsan sağlığı üzerindeki olumlu sonuçlarına dikkat çekmek maksatlı yapılan gösteriye AVM ye gelen misafirlerde katılım gösterdi.Misafirperverliği için Prımemall AVM yönetimine ve Atalya Spor Merkezi üyelerine Cenk Nizam Kanmaza teşekkür ederiz.

  

Devamını Okuyun

Hatay Büyükşehir Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı ”ŞAMPİYONLUK KUPASI”nı Aldı

Türkiye İşitme Engelliler Süper Liginde başarılara imza atan Hatay Büyükşehir Belediyesi İşitme Engelliler Futbol Takımı Şampiyonluk Kupası sevinci ve gururunu Özel Antakya Akademi Hastanesi ile paylaştı.
Başarı dolu bir lig serüveni geçiren HBB İşitme Engelliler Futbol Takımı Türkiye İşitme Engelliler Süper Liginde başarılı bir şampiyonluk tarihi yazdı.Hastanemize ve Hataya kupasını armağan eden takımımıza başarılar dileriz.

Devamını Okuyun

“Obezite, Diyabet ve Varis” Konulu “Sağlıklı Yaşam” Paneli

Özel Antakya Akademi Hastanesi ve Defne Belediyesi işbrliğinde hazırlanan ‘Sağlıklı Yaşam Paneli’ 8 Mayıs salı günü Defne Evinde Defne Kaymakamı Sn.Nevzat Şengök,Defne Belediye Bşk.Vekili Sn.Mustafa Kazar,Defne ilçe idari amirleri,Sivil Toplum Kuruluşu Üyeleri ve misafirlerin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.Panelimize destek veren,katılan tüm halkımıza ,kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

                                                                                                                                             

Devamını Okuyun

Arsuz Sağlıklı Yaşam Paneli

Arsuz Kaymakamlığı,Arsuz Belediyesi ve Özel Antakya Akademi Hastanesi işbirliğinde hazırlanan” Sağlıklı Yaşam Paneli” Arsuz Belediyesi Nikah Salonunda Arsuz halkının yoğun katılımlarıyla gerçekleşmiştir.Toplantımıza Arsuz Kaymakamı Sn.Musa Sarı, Arsuz Belediye Bşk. Sn. Nazım Culha,Defne Belediye Bşk. Sn.İbrahim Yaman,Sivil Toplum Kuruluşları,ilçemiz idare amirleri ve misafirler katılım göstermişlerdir.Kanserden Korunma ,Sağlıklı Yaşam,Diyabet,Obezite ve Varis konularının işlendiği toplantının sonraki süreçlerde de farklı konularla devam etmesi noktasında görüşlerini bildiren tüm katılımcılara destek ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

     

Devamını Okuyun

”Umudun Diğer Adı Prematüre Bebekler”

Ülkemizde yılda yaklaşık 1,5 milyon bebek dünyaya geliyor ve bunların da yaklaşık 150 bini 37 haftanın altında yani erken doğan(prematüre)bebekler.Bu nedenle dünyaya geldikleri hastanelerdeki ilk bakım ve tedavileri çok önemli.

Hastanemizde 25 haftalık 690 GR olarak doğan kız bebek,solunum yetmezliği nedeniyle Çocuk Hastalıkları Uzm.Dr. Gökhan İmseytoğlu tarafından yeni doğan yoğun bakım ünitemizde tedavi altına alındı.Gelişebilecek olası riskler açısından hastamıza diğer branş uzmanları ile multidisipliner bir takip gerçekleştirildi. Ölüm riski %60-70 olan bebeğimiz 3 ay süren yoğun bakım yatışı sonunda 2000 GR ağırlığa ulaştırılarak sağlıklı bir şekilde taburcu edilerek ailesine kavuştu.Anne ve Babası yatışı süresince bebeğimize çalışkan,özverili ve sevgi dolu yaklaşımları ile hayata tutunmasına destek olan yeni doğan yoğun bakım hemşirelerimize ayrıca teşekkür ettiler.

”’PREMATÜRE BEBEKLER ANNELERİNİN KARNINDA DEĞİL SEVGİYLE,ÖZVERİYLE ve ŞEFKATLE BÜYÜRLER”

 

Devamını Okuyun